تبلیغات
مطالب و نظرات بانکی - راهنمای ردیافت صورتحساب اینترنتی از سایت بان ملی ایران [cb:blog_page]

مطالب و نظرات بانکی

بانک ملی نماد اعتماد , سرعت , دقت , امنیت , خدمات برتر و پیشرو در ارائه خدمات به عموم مردم


پیام سرا

راهنمای ردیافت صورتحساب اینترنتی از سایت بان ملی ایران

راهنمای دریافت صورتحساب اینترنتی از سایت بانک ملی ایران


بانک ملی ایران در راستای ارائه خدمات نوین و بانکداری الکترونیک برای کلیه مشتریانی که یکی از انواع حسابهای متمرکز(سیبا) را داشته باشند این امکان را فراهم نموده است تا با عضویت در بخش خدمات اینترنتی این بانک ضمن آگاهی از مانده حساب و گردش حساب كلیه حسابها اعم از سیبا و غیر متمركز مشتمل بر ریالی و ارزی، جاری، قرض الحسنه و كوتاه مدت،  در صورت  تمایل صورتحساب خود را در هر بازه زمانی كه خود می خواهند  از طریق چاپ در قالب فایل اکسل دریافت نمایند.

 سیستم خدمات اینترنتی بانک ملی ایران ، سامانه تحت وب به منظور ارائه صورتحساب به مشتریان فراهم گردیده است. از جمله ویژگی های این سامانه عبارت است از:

۱- صورتحساب ارائه شده آنلاین نمی باشد و حداكثر تا یك روز قبل را نشان می دهد. لذا این سامانه بیشتر مورد استفاده افراد یا سازمان هایی می باشد كه نیاز به صورتحساب آنلاین ندارند. و البته جهت دسترسی به صورتحساب آنلاین می توان از سایر امكانات فراهم شده نظیر سیستم سبا و یا سامانه بینا بانك ملی استفاده نمود.( در خصوص این دو سامانه در همین وبلاگ مطالبی ارائه گردیده است )

۲- امكان تعیین شرایط صورتحساب به نحو مورد نیاز مشتری وجود دارد. به گونه ایكه مشتری به راحتی می تواند صرفاً واریز ها یا برداشت ها از یك شعبه خاص را در محدوده زمانی مورد نظر حتی تا چند سال پیش ، در قالب فایل text یا excel  دریافت نماید.

۳- چنانچه سازمان یا مشتری از پذیرندگان بانک ملی باشد (دارای دستگاه ‍‍POS  و یا درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی باشد) ، در منوی سیستم ها گزینه ای با عنوان تراكنش و صورتحساب پذیرندگان فعال خواهد شد كه به كمك این گزینه می توانند ریز تراكنش های مربوطه را به تفكیك شماره پذیرنده و پایانه در قالب فایل excel  یا text دریافت نمایند.

خدمات اینترنتی-صورتحساب

به طور خلاصه:

2-تکمیل فرم کاربر جدید و تعیین کد کاربری و رمز ورودی ذلخواه (کد کاربزی شامل حروف و عدد باشد و بین 7 تا 12 رقم در نظر گرفته شود)
3-ورود مجدد با کد و رمز ورودی تعیین شده
4-کلیک بروی دکمه سیستمها - دریافت صورتحساب
5-کلیک بروی عملیات متمرکز - اضافه کردن شماره حساب مورد 
6-وارد نمودن شماره حساب مورد نظر - زدن دکمه مشاهده حسابهای مرتبط
7-دریافت اجازه ورود و رمز مخصوص(کلید فعالسازی) از یکی از شعب بانک ملی ایران
8-زدن بروی دکمه علامت کلید(در بخش خدمات الکترونیکی-مرحله 6) - زدن بروی دکمه فعال نمودن
9-وارد نمودن رمز دریافتی از شعبه - فعال کردن حساب
10-ورود به لینک صورت حساب

 نحوه عضویت

کاربرانی که مایل به استفاده از این خدمت باشند باید در سایت بانک ملی ایران صفحه مربوط به خدمات اینترنتی مراجعه نموده و با کلیک بر روی "کاربر جدید" وارد بخش ثبت نام شوند و فرم مربوطه را تکمیل و برای خود شناسه کاربری و رمز عبور تعریف نمایند.

 

پس از انجام این مرحله و اعلام پیام دستگاه مبنی بر انجام موفقیت آمیز ثبت نام( شكل 2)  کاربر مجددا باید وارد بخش خدمات اینترنتی شده و این بار بجای کلیک بر روی کاربر جدید در بخش مربوط به شناسه کاربری و رمز عبور ، شناسه و رمزی را که برای خود تعریف نموده است وارد سیستم نمایند.

در این قسمت با كلیك بر روی دریافت صورت حساب ( سیبا و غیر سیبا) وارد صفحه شكل 3 شده و با توجه به نوع حساب خود اعم از متمرکز و یا غیر متمرکز باید در روی آن نوع حساب خاص کلیک نموده و در صفحه باز شده شماره حساب خود و سایر اطلاعاتی که سیستم لازم دارد را وارد نموده  و دکمه اضافه کردن حساب را کلیک نماید .(‌شكل 4)

 

شكل 2

 

4.gif

 

شكل 3

6.gif

 

شكل 4

7.gif

شكل 4

9.gif

 

10.gif

   پس از تعریف کلیه حسابها در سیستم ، کاربر باید به شعبه از بانک ملی مراجعه نموده و رمز فعال سازی را دریافت نموده و از آن پس از خدمات ذکر شده در بخش بالا بهره مند گردد.( علامت قفل در شكل بالا نشانه غیر فعال بودن حساب می باشد)


 سایر خدمات ارائه شده در این بخش

كاربران می توانندپس از عضویت در این بخش علاوه بر موارد ذكر شده در بالا از خدمات ذیل نیز بهره مند گردند:

  • ارائه صورتحساب تسهیلات

مشتریان پس از طی مراحل بالا می توانند با كلید روی بخش عملیات تسهیلات و وارد كردن شماره تسهیلات و كد شعبه و طی نمودن مراحل تایید، صورتحساب مربوط به پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی خود را در بازه های زمانی مختلف دریافت نمایند. امكان دریافت صورت حساب تحت قالب اكسل نیز مقدور می باشد.

موضوع: آموزشها و نکات و هشدارهای بانکی،
برچسب ها: خدمات اینترنتی، صورتحساب، صورتحساب تسهیلات، صورتحساب اینترنتی، بانک ملی ایران، bmi.ir، www.bmi.ir،
این صفحه را به اشتراک بگذارید دنبالک ها: سامانه خدمات اینترنتی-صورتحساب اینترنتی،

[ پنجشنبه 1 خرداد 1393 ] [ 07:10 ب.ظ ] [ davood vahdati ]

[ نظرات() ]

[