تبلیغات
مطالب و نظرات بانکی - روشهای پرداخت غیرحضوری تسهیلات(دفترچه اقساط) از طریق سبا,خودپرداز,تلفن بانک,رعد,انتقال وجه اینترنتی... [cb:blog_page]

مطالب و نظرات بانکی

بانک ملی نماد اعتماد , سرعت , دقت , امنیت , خدمات برتر و پیشرو در ارائه خدمات به عموم مردم


پیام سرا

روشهای پرداخت غیرحضوری تسهیلات(دفترچه اقساط) از طریق سبا,خودپرداز,تلفن بانک,رعد,انتقال وجه اینترنتی...

روشهای پرداخت غیرحضوری تسهیلات(دفترچه اقساط)

تعداد زیادی از مشتریان گرامی بانک ملی سوال می‌کنند که به چه صورت می‌شود اقساط را غیر حضوری پرداخت کرد. مثلا اینترنتی یا از طریق خود‌پرداز.

اول از همه دقت کنید که شماره تسهیلات شما به چه ترتیب است:

1.شماره حسابهائی که ۱۳ رقمی هستند و با عدد ۶ شروع میشوند .

2-اقساط سنتی(غیرمتمرکز-از قبیل اقساط وامهای خانواده های گرامی شهدا و جانبازان گرانقدر) , یعنی شماره حسابهائی که ۷ یا ۸ رقمی هستند(کلا زیر 13 رقم و با 6 شروع نمی شوند):

3- اقساط وامهای دانشجویی

نکته در انجام این کار اینست که پرداخت اقساط بصورت غیر حضوری فقط در ساعات روز اداری یعنی ساعاتی که بانک باز میباشد قابل انجام است . شما شب ها و روزهای تعطیل از ساعت 18 به بعد که بانک تعطیل میشود قادر به پرداخت قسط نیستید و همچنین روز های آخر ماه نهایتا تا ساعت 13:30 . دلیل این امر اینست که سیستم تسهیلات بعد از این ساعات آپدیت(بروز رسانی) به تاریخ کاری روز بعد می شود و قبل از 7:30 صبح روز کاری بعد سیستم قادر به ثبت اقساط نمی باشد . زیرا سیستم محاسبات تسهیلات را در پایان هر روز روزانه محاسبه و بسته و ثبت می نماید .

کمک گرفته شده از وب سایتهای زیر :

http://way2pay.ir

http://www.bmiblog.ir

1-شماره حسابهائی که ۱۳ رقمی هستند و با عدد ۶ شروع میشوند:

1. پرداخت با تلفن بانک 09622 از طریق تلفن ثابت یا همراه :(به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید): 1.شماره گیری 09622

2.زدن عدد1 برای ورود به تلفن بانک

3.وارد کردن شماره کارت یا حساب

4.وارد کردن رمزدوم یا رمز حساب

5.دریافت موجودی

6.زدن عدد7 برای پرداخت اقساط

7.زدن عدد 9 برای دریافت اطلاعات تسهیلات

8.وارد کردن شماره حساب تسهیلات و مبلغ و تائید

9.نوشتن شماره پیگیری

2-از طریق خودپرداز ملی : با مراجعه به دستگاه های خودپرداز و ورود به قسمت پرداخت قبوض و سپس پرداخت اقساط ، با وارد نمودن شماره تسهیلات ، قسط مربوطه را پرداخت مینمایند.

3-پرداخت از طریق موبایل بانک :

پرداخت قسط با موبایل بانک


3-از طریق سامانه بانکداری اینترنتی (سبا) 

ابتدا از اینجا اقدام به دریافت شماره شبا تسهیلات نمائید .

سپس از منوی تسهیلات - پرداخت اقساط  اقدام فرمائید .

---------------------------------------------------------------------------------------------

2-اقساط سنتی(غیرمتمرکز-از قبیل اقساط وامهای خانواده های گرامی شهدا و جانبازان گرانقدر) , یعنی شماره حسابهائی که ۷ یا ۸ رقمی هستند(کلا زیر 13 رقم و با 6 شروع نمی شوند):

با استفاده از سایت بانک ملی و یا مراجعه به شعب بانک ملی میتوان شماره کارت مجازی مرتبط با آن شماره تسهیلات را دریافت نمود .

  1.  به سایت بانک ملی مراجعه کنید و در سربرگ «دسترسی سریع»، قسمت «خدمات مبتنی برکارت» روی لینک «شماره کارت تسهیلات غیرمتمرکز-http://bmi.ir/fa/loanshadowcard.aspx» کلیک کنید. در صفحه بعد فرمی باز خواهد شد که شما باید اطلاعات داخل آن را دقیقا تکمیل کنید و بر روی دریافت شماره کارت کلیک کنید. مانند شماره تسهیلات، شماره ملی گیرنده تسهیلات و کد شعبه که در دفترچه قید شده است. مانند تصویر شماره ۱:

در صفحه بعد تصویر شماره ۲ را می‌بینید که در پایین آن نام و نام خانوادگی گیرنده تسهیلات نوشته شده و سپس هم یک شماره ۱۶ رقمی به شما داده است که با ۶۰۳۷۹۹۷۰ شروع می‌شود.

این شماره را روی صفحه اول دفترچه اقساط یا جای دیگری که در دسترس باشد یادداشت کنید. خوب، با داشتن این شماره از این به بعد می‌توانید به دو روش غیرحضوری اقساط را پرداخت کنید و از ایستادن در صف بانک راحت شوید:

  1. از طریق خود‌پرداز: به این صورت که به دستگاه خود‌پرداز بانک ملی مراجعه کنید، از طریق منوی پرداخت تسهیلات (انتقال وجه-پرداخت تسهیلات غیر متمرکز) و وارد کردن همین عدد ۱۶ رقمی تسهیلات قسط خود را پرداخت کنید.
  2. از طریق سایت: به سایت بانک ملی مراجعه کنید و از سربرگ «خدمات الکترونیکی» و انتخاب «انتقال وجه اینترنتی» به صفحه پرداخت وارد شوید. در قسمت اطلاعات کارت، اطلاعات عابر بانک خود مثل: شماره کارت، رمز دوم، کدCVV۲ (عدد ۴رقمی مشکی پشت کارت) و تاریخ انقضا را ثبت و در قسمت «اطلاعات کارت مقصد عملیات انتقال» همین شماره ۱۶ رقمی تسهیلات را وارد کنید و کلید بررسی اطلاعات را بزنید و ادامه بدهید.
  3. ااز طریق سامانه رعد ملی(#717*): ابتدا از تنظیمات مشخصات شماره کارت عابر بانک خود و شماره کارت مجازی که گرفته اید را ثبت می کنید . بعد از گزینه سایر خدمات - سپس گزینه اقساط اقدام به پرداخت قسط خود می نمائید.
كلیدهای میانبر خدمات رعد ملی

# رمز عبور* رمز عبور 4 رقمی     *717*7*

ثبت نام درسامانه

# رمز عبور *رمز دوم كارت CVV2* * تاریخ انقضا*شناسه كارت * شماره كارت   *717*4*2*0*

افزودن كارت به سامانه

# رمز دوم كارت *شناسه كارت * رمز عبور 4 رقمی     *717*0*

مانده گیری حساب

# رمزدوم كارت *شناسه كارت*رمز عبور*وارد كردن مبلغ *شماره پایانه یاشماره موبایل فروشنده *717*1*

خرید

# 0 *شناسه كارت * شناسه پرداخت *شناسه قبض * رمز عبور   *717*2* 

پرداخت قبض

# رمز عبور*شناسه كارت   *717*4*5*1*  

حذف كارت

# رمز عبورجدید *رمز عبور جدید * رمز عبور فعلی *717*4*0*

تغییر رمز


قسط شما بدون مراجعه به شعبه پرداخت شد.

----------------------------------------------------------

3-توجه1:

― با توجه به اطلاعیه های زیر جهت تسهیل در پرداخت دفترچه اقساط و یا پرداخت کل بدهی دارای دفترچه اقساط بانک تجارت، امکان مشاهده و نیز پرداخت غیر جضوری از طریق پورتال دانشجویی در سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس:

www.swf.ir برای دانش آموختگان فراهم گردیده است و نیازی به مراجعه حضوری به بانک ندارند.

 

توجه2:

― طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان از اردیبهشت ماه سال 92 شماره حساب 201114 نزد بانکل ملی حساب صندوق رفاه دانشجویان مسدود گردیده است و دانش آموختگان دارای دفترچه اقساط بانک ملی و یا دانش آموختگان قبل از سال 1384 که در سیتم بدهکاران صندوق رفاه ( www.swf.ir  (اطلاعات بدهی دارند، باید مبلغ بدهی خود را به شماره حساب 2172029001005 نزد بانک ملی شعبه مرکزی کد 60 بنام صندوق رفاه دانشجویان واریز نموده و اصل فیش واریزی را به آدرس پستی:

تهران – خیابان شهید بهشتی – خیابان پاکستان – خیابان دوم – پلاک 5 کدپستی  8697 – 15875 با پست پیشتاز ارسال نمایند و دانش آموختگان بایستی کپی فیشها را تا تایید تسویه حساب نهایی نزدخود نگهداری نمایند.

موضوع: آموزشها و نکات و هشدارهای بانکی، اخبار بانک،
برچسب ها: پرداخت اقساط، اقساط متمرکز، اقساط غیرمتمرکز، پرداخت غیرحضوری، پرداخت تسهیلات، پرداخت اینترنتی،
این صفحه را به اشتراک بگذارید

[ پنجشنبه 1 خرداد 1393 ] [ 07:46 ب.ظ ] [ davood vahdati ]

[ نظرات() ]

[