تبلیغات
مطالب و نظرات بانکی - كارمزد مانده‌گیری حساب از درگاه‌های مختلف بانكی اعلام شد(کارمزد شتاب) [cb:blog_page]

مطالب و نظرات بانکی

بانک ملی نماد اعتماد , سرعت , دقت , امنیت , خدمات برتر و پیشرو در ارائه خدمات به عموم مردم


پیام سرا

كارمزد مانده‌گیری حساب از درگاه‌های مختلف بانكی اعلام شد(کارمزد شتاب)

كارمزد مانده‌گیری حساب از درگاه‌های مختلف بانكی اعلام شد(کارمزد شتاب)
 کارمزد مانده گیری شتاب

بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران كارمزد خدمات مانده‌گیری از حساب را اعلام كرد. 

این كارمزد بابت خدمت مانده گیری در تمامی ابزارهای پذیرش در مركز شتاب بوده و از بیستم خرداد ماه سال جاری از دارنده كارت كسر می گردد. 


طبق بخشنامه بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران، كارمزد خدمت مانده گیری از حساب، توسط كلیه كارت‌های عضو شتاب، به منظور ارتقاء و پایداری شبكه و كاهش هزینه‌های غیرضروری بانك‌ها، در تمامی ابزارهای پذیرش شامل خودپرداز، كیوسك‌بانكی، پایانه‌فروش، پایانه شعب، تلفن همراه و تلفن ثابت اعمال می شود. 
گفتنی است از دارندگان كارت‌های عضو شتاب بابت این خدمت در خودپردازها 1000 ریال، كیوسك بانكی 1000 ریال، پایانه‌های فروش، تلفن همراه و ثابت 1206 ریال و پایانه‌های شعب 2000 ریال كسر می شود.

ضمنا در همین خصوص توجه شما را به هشدار بانک ملی ایران نسبت به شیوه کلاه برداری از POS ها جلب می کنم:

به گزارش بنکر (Banker)، حسب اطلاعات دریافتی افرادی با معرفی خود به عنوان کارشناس یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت طرف قرارداد بانک‌ها،اقدام به سوء استفاده می‌کنند.
براین اساس این افراد با طرح عناوین متفاوت از جمله ایجاد امکانات و قابلیت‌های جدید (مانند انتقال کارت به کارت) بر روی پایانه‌های فروش اقدام به جمع‌آوری یا جابه‌جایی دستگاه‌های کارت‌خوان می‌کنند و همچنین با شناسایی مشتریان خاص که تراکنش‌های قابل ملاحظه‌ای بر روی پایانه‌های فروش دارند و با انجام تراکنش‌ها به بهانه‌هایی نظیر انتقال وجه، آزمایش و … با جلب اعتماد مشتریان به اطلاعات کارت حساب بانکی و رمز مشتریان دست یافته و مراحل کلاهبرداری و سوء استفاده‌های خود را تکمیل می‌کنند.
این افراد سودجو در مرحله اول ضمن مراجعه به فروشگاه، درخواست دریافت موجودی حساب خود از پایانه فروش فروشگاه را نموده و پس از دریافت رسید به بهانه کافی نبودن موجودی از فروشگاه خارج و با استفاده از رایانه و چاپگر، رسید جعلی مشابه رسید فروشگاه را با مبلغ مشخصی که قصد خرید داشته‌‌اند، تهیه می‌کنند.
در مرحله بعد با مراجعه مجدد به همان فروشگاه، سفارش خرید کالا را داده و هنگامی که فروشنده در حال آماده کردن جنس می‌باشد، شخصاً به پایانه فروش مراجعه و با کشیدن کارت عابر بانک، مبلغ ناچیزی را به حساب فروشنده واریز و در فرصتی مناسب، رسید جعلی را با رسید مربوطه جابه‌جا کرده و به فروشنده تحویل می‌دهند و با دریافت کالا از فروشگاه خارج می‌شوند.
 لذا ضروری است دارندگان پایانه‌های فروش جهت پیشگیری از مشکلات مذکور عملیات مربوط به خرید از طریق دستگاه‌ از قبیل کشیدن کارت، ثبت مبلغ، اخذ رسید خرید و گرفتن موجودی کارت را به جز ورود رمز کارت شخصاً انجام داده و یا بر انجام عملیات نظارت دقیق داشته باشند.
موضوع: اخبار بانک،
برچسب ها: کارمزد، شتاب، درگاه، مانده گیری، کارت، عابربانک، POS،
این صفحه را به اشتراک بگذارید

[ سه شنبه 20 خرداد 1393 ] [ 11:00 ب.ظ ] [ davood vahdati ]

[ نظرات() ]

[