تبلیغات
مطالب و نظرات بانکی - هشدارهای بازرسی-در خصوص پرداخت چك های مجعول(مهم مخصوص مشتریان) [cb:blog_page]

مطالب و نظرات بانکی

بانک ملی نماد اعتماد , سرعت , دقت , امنیت , خدمات برتر و پیشرو در ارائه خدمات به عموم مردم


پیام سرا

هشدارهای بازرسی-در خصوص پرداخت چك های مجعول(مهم مخصوص مشتریان)

هشدارهای بازرسی-در خصوص پرداخت چك های مجعول(مهم مخصوص مشتریان)اخیراً جاعلین با جعل یا مخدوش نمودن چکهای مشتریان حقیقی و حقوقی و ارائه مدارک هویتی مجعول یا متعلق به افراد ثالث که غالباً مفقود یا مورد سرقت واقع شده است، ضمن استفاده از شلوغی و ازدحام شعب ، همچنین سهل انگاری کارکنان ذیربط، نسبت به وصول وجه چکها اقدام و از این بابت هزینه های مالی و معنوی قابل توجهی به بانک، مشتریان و پرسنل شعب وارد می نمایند.
     لذا بدینوسیله ضمن بیان بخشی از شگردهای جاعلین، خاطر همکاران گرامی را به رعایت دقیق ضوابط و مقررات مربوط به احراز هویت صحیح و دقیق از متقاضیان خدمات بانک جلب نموده تا منبعد شاهد وقوع موارد مشابه نباشیم.

1- یکی از روشهای تحصیل لاشه اصیل چک توسط جاعلین ، خرید آن پشت پیشخوان یا سالن مشتریان می باشد، به نحوی که جاعلین چکهای با مبالغ پائین متعلق به مشتریان معتبر بانک نظیر اشخاص حقوقی دولتی را با سوء استفاده از ازدحام شعب و چرب زبانی از ذینفعان اصلی آنها خریداری کرده و پس از تغییر مبلغ آن در شعبه دیگری اقدام به وصول وجه آن می نمایند.

لذا به مشتریان محترم تاکید میکنم که از خرید و فروش چک در سالن بانک ها به شدت خودداری فرمایند .


2- از تبادل اطلاعات و نزدیک شدن به افرادی که به لحاظ  دارا بودن  کلاه هایی با لبه بلند و پائین کشیده شده برسر وعینک آفتابی ، ماسک بهداشتی و یا کلاه ایمنی  موتورسواری قبل از احراز هویت دقیق آنها جداً خودداری گردد. 

موقع قرار گرفتن در جلوی گیشه ها نسبت به وجود این افراد در اطرافتان به دقت محتاط بوده و در صورت وجود عوامل مشکوک رئیس و مسئولین شعبه را مطلع فرمائید .


3-به استناد قانون مبارزه با پولشویی و ضوابط اجرایی آن ، تنها مدرک شناسایی قابل قبول به منظور دریافت خدمات بانکی ، کارت ملی می باشد . دریافت سایر مدارک شناسایی (شناسنامه ، کارت  سازمانی و..) هرچند حاوی کدملی نیز باشد ، به دلیل عدم درج کد پستی در آن فاقد اعتبار لازم جهت ارائه خدمات بانکی می باشد . بنابراین تحریر کدپستی در ظهر چکهای پرداختی الزامی می باشد .

4-سعی شود که همیشه به هنگام حضور در بانک برای ارائه هرگونه خدمات -حتی صورتحساب- اصل کارت شناسائی ملی به همراه داشته باشید .

این برای اینست که متصدی اطمینان یابد که خدمات فقط به شخص صاحب حساب داده میشود و نه کس دیگر.

اگر اکثر شما مشتریان این نکته را رعایت کنید , این به نفع خود مشتری است و از ضرر و زیان آتی شما جلوگیری خواهد کرد.


5-از ارائه اطلاعات حساب و کارت و علی الخصوص رمزهائی که بانک یا خودپرداز یا سایر سیستم ها در اختیار شما قرار می دهد به سایرین خود داری فرمائید.

خصوصا از ارائه هرگونه اطلاعات به افراد ناشناس تحت هرعنوان(جایزه و ...) به صورت تلفنی و sms خودداری نموده و در مراکز خرید خودتان کارت کشیده و رمز را خودتان وارد نمائید و از بیان آن خودداری کنید .

موضوع: اخبار بانک، آموزشها و نکات و هشدارهای بانکی، متفرقه،
برچسب ها: بانک ملی ایران، هشدارها، بازرسی،
این صفحه را به اشتراک بگذارید

[ شنبه 11 بهمن 1393 ] [ 09:54 ب.ظ ] [ davood vahdati ]

[ نظرات() ]

[